Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 22.12.2019 08:40:40 

cvičení těla a mysli udržuje zdraví a energii

První pomoc

 

 

 

 

Body Mass Index ( BMI ) = hmotnost (kg)  /  výška2 (m) 

Ideální rozmezí je 18,5 - 25; nadváha je 25 - 30; obezita je 30 a více. Ale to jsou tabulky, hlavní je náš pocit.


Praktická rada pro první chvíle stresu

Okamžitě začít zhluboka dýchat do břicha. Užitečné efekty to má hned tři. Jednak ve stresu se břišní dýchání minimalizuje, a to fixuje v mysli špatnou emoci. Jde to v bludném kruhu: čím je nám hůř, tím hůř dýcháme břichem. Čím hůř dýcháme břichem, tím je nám hůř. Když břicho rozdýcháme vůlí – což je dech příslušný stavu pohody a klidu – emoční tlak se dříve rozplyne. Kromě toho odvedeme aspoň část pozornosti a hněv nás nezavalí jako láva. A konečně chvilka hlubokého dýchání nám znemožní říct nebo udělat něco, čeho bychom možná litovali.

Cvičení sloupu

V sedě nebo ve stoje se zklidním a se zavřenýma očima si představuji jak z mé 1.čakry stoupá paprsek středem páteře, prochází všemi čakrami až projde 7.čakrou a pokračuje do vesmíru kde se rozplyne. Z vesmíru kolem tohoto paprsku klesá druhý a přes mou 7.čakru pokračuje až k čakře 1. a pokračuje zároveň s prodlužujícím se prvním paprskem dál do hlubin země, kde se také rozplyne. Prvním paprskem proudí energie ze země do vesmíru a druhým z vesmíru do země. Tím, že prochází mými čakrami (energetickými centry), tím je čistí. Přebytečnou zápornou energii předávají zemi a přebytečnou kladnou energii předávají vesmíru. Zůstává mi vyvážená energie a to je stav, jaký má zdravý organismus a klidná mysl.

Vnější vlivy nás z této rovnováhy stále vychylují, proto je vhodné toto cvičení opakovat tak často jak to jen jde . Ideální výsledek přinese, když ho zařadíme do meditace, nebo před ni - pokud je meditace vedena slovem.

 

Technika špuntu

Při bolestech hlavy se mi osvědčila sice nevědecká, ale účinná technika vizualizace. Představím si, že na vrcholku hlavy mám zátku a tu prostě odstraním. Jako když z láhve vína vytáhnu špunt. Vnímám jak tlak odchází otvorem ven z mé hlavy - představuji si ho jako gejzír páry, vody nebo světla. Když se mi po čase pocit tlaku vrátí, cvičení opakuji.

Kořeny

Stává se, že máme pocit nesoustředěnosti, myšlenky odbíhají od reality, jsme mimo.  Opět používám vizualizační techniku. Představím si své nohy jako kmeny stromu. Z chodidel mi začínají vyrůstat kořínky. Nejdřív jemné, pak sílí a zanořují se do hlubin země. Představuji si s čím se na své cestě setkávají - obchází kamínky, lehce prostupují pískem, osvěží se v pramínku vody a stále pokračují do hlubiny za tajemstvím. Po chvíli si uvědomím sama sebe, jsem osvěžena a plně v realitě.

 

 

TOPlist